irsuccess
مجله آموزشی و انگیزشی موفقیت

دانلود رایگان کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری
1 15,940

در این مطلب از مجله انگیزشی موفقیت قصد داریم که به معرفی و دانلود رایگان کتاب بیشعوری ، نوشته خاویر کرمنت بپردازیم. این کتاب در سال 1990 توسط خاویر کرمنت (Xavier Crement) نوشته شده است. این کتاب را میتوان یکی از پر سر و صدا ترین کتاب های سال های اخیر در ایران دانست. از آنجایی که کاربران زیادی خواهان این کتاب هستند، تصمیم گرفتیم در این مطلب ، کتاب بیشعوری را بررسی و در آخر، نسخه pdf کتاب را در دسترس شما عزیزان قرار دهیم.

درباره کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری در سال 1990، توسط خاویر کرمنت نوشته شد و به خطرناک ترین بیماری بشریت یعنی بیشعوری میپردازد. این کتاب با زبانی طنزگونه ، ویژگی های رفتاری یک فرد بیشعور را در جامعه بررسی میکند و به شما میگوید که یک بیشعور ، چه کسی است.

کتاب بیشعوری
کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری، یک کتاب عامه پسند از نوع خودانتقادی است. چرا که در تمام طول کتاب متوجه میشوید که خودتان هم یک بیشعور هستید یا حداقل قبلا در گذشته یک بیشعور بوده اید و درمان شده اید. بله درست شنیدید ! بیشعوری یک بیماریست که قابل درمان است. بیماری که در جوامع امروزی روز به روز در حال شیوع و گسترش است و به گفته نویسنده اگر جلوی آن را نگیریم، ممکن است ، بیشعورها دنیا را به نابودی بکشند.

شاید محبوبیت این کتاب بیشتر به خاطر حواشی که در انتشار به وجود آمد و یا لحن نویسنده در نگارش کتاب باشد؛ اما این کتاب ، واقعیات تلخی را در خود دارد. واقعیاتی که گاهی آن را میتوانیم در خودمان هم بیابیم. بیشعوری و بیشعور ، به خصوص با توصیفات این کتاب، یکی از شایع ترین پدیده های احتماعی است . یک پدیده اجتماعی خودخواه ، مردم آزار و با اعتماد بنفسی کاذب.

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟

در بخش بالا گفتیم که کتاب بیشعوری نوشته خاویر کرمنت ، یک کتاب عامه پسند است. توصیه من نویسنده، این است که نباید زیاد به کتاب هایی که بسیار محبوب هستند ، به عنوان یک منبع برای تغییر رفتار خود ، نگاه کنید. منظور این نیست که این کتاب ، کتاب ضعیفی است. خیر ، این کتاب ، همانطور که گفته شد، واقعیاتی را در خود دارد که میتواند در خودشناسی رفتاری ما ،موثر باشد اما برای درمان ، خیر!!. پس مطالعه این کتاب از آنجا که میتواند به شناخت خودمان کمک کند و خودشناسی بخشی از تغییر رفتاریست ، میتواند موثر  و مفید باشد.

شما با مطالعه کتاب بیشعوری، و با مثال ها و داستان هایی که نویسنده اغلب با زبان طنز ، اشاره کرده است، میتوانید خیلی خوب ، بیماری بیشعوری را بشناسید. شناخت بیشعوری طبیعتا درمان آن را نیز به دنبال دارد.

بیشعوری چیست؟

خاویر کرمنت در معرفی بیشعوری بسیار خوب عمل کرده است. قطعا برای جواب دادن به این سوال باید کتاب را مطالعه کنیم. اما به طور کلی باید این بدانیم که بیشعوری خیلی هم اتفاق عجیبی نیست. ما آن را دیده ایم و طعم آن را چشیده ایم. حتی خود ماهم احتمالا به آن مبتلا شده ایم. بنابراین با خواندن ویژگی های یک فرد بیشعور در این کتاب ، ناخودآگاه، از شدت هیجان و تعجب اینکه (همه این هارا قبلا یه جا دیدم!) میخندید .

اگر دلیلی برای مطالعه این کتاب میخواهید ، از شما دعوت میکنم که متن پشت جلد کتاب بیشعوری را مطالعه کنید:

دانلود کتاب بشعوری _ متن پست جلد کتاب
دانلود کتاب بیشعوری _ متن پست جلد کتاب

چند جمله از کتاب :

 1. بیشعور ها فقط به یک دلیل عاشق میشوند. نمیخواهند در هیچ زمینه ای کم بیاورند، از جمله عشق.

 2. بیشترین حجم نق را در جهان، بیشعورها میتوانند تولید کنند.

 3. بیشعور ها میتوانند دیگران را سرکوب کنند. اما کسی نمیتواند آنها را سرکوب کند، مگر یک بیشعور بزرگ تر.

 4. سخت ترین مرحله درمان بیشعوری همان مرحله نخست است. یعنی پذیرفتن بیشعور بودن. هیچ کس دوست ندارد که قبول کند بیشعور است.

همانطور که میبنید این کتاب در معرفی بیشعور ها بسیار خوب عمل کرده است.

اما نقد دیگری که بر این کتاب وارد است، نحوه معرفی این ویژگی هاست. در تمام طول کتاب ، اکثر ویژگی هایی که یک بیشعور دارد، چه در قالب داستان های کوتاه یا تعریف های کلی، دائم از ضمایر سوم شخص استفاده شده است. بنابراین مخاطب با خواندن یک ویژگی در کتاب بیشعوری، دائما ذهنش معطوف به شخصی که این ویژگی را دارا است ،میشود. این در حالی است که این کتاب نوشته شده است تا به ما ، یعنی کسی که کتاب را میخواند، یاد بدهد که چطور بیشعور نباشد، نه اینکه در بین افراد خانواده و دوستانش چه کسانی بیشعور هستند یا خیر!.

پس با این اوصاف میتواند گفت که کتاب بشعوری در همان ویژگی اصلی خود یعنی خودانتقادی نیز خوب عمل نکرده است.

این کتاب را نباید جدی گرفت!

نویسنده در جایی از کتاب اشاره میکند که کسانی که این کتاب را جدی میگریند نیز در معرض بیشعوری هستند!. کتاب بیشعوری ، کتابیست که فقط برای کسانی که سال ها در جهل سپری میکردند میتواند تکان دهنده باشد.

دانلود کتاب بیشعوری _ جدی نگیرید
دانلود کتاب بیشعوری _ جدی نگیرید

فارغ از اینکه همه ما چه در مدرسه و چه در خانواده یا هر محیطی که در آن به تکامل رسیده ایم، تفاوت میان اعمال خوب و بد را در زندگی اجتماعی میدانیم، کتاب هایی مثل بیشعوری میتوانند فقط یادآور این موضوعات باشد، البته با زبان و لحن جدید و طنزآلود!.

جمع بندی

ما در این مطلب به بررسی کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت پرداختیم. توصیه من این است که حتما این کتاب را مطالعه کنید. گرچه دارای ضعف هایی از سوی نویسنده است ولی میتوان روی نقاط قوت آن حساب باز کرد. خوب میدانیم که اولین قدم در راه بهبود یک ضعف این است که آن را بشناسیم و یپذیریم که آن را داریم. این کتاب میتواند در ا ین مرحله و فقط همین مرحله به شما کمک شایانی بکند.

دانلود کتاب بیشعوری

در این مطلب علاوه بر بررسی ، نسخه pdf کتاب بیشعوری را به صورت رایگان در دسترس شما عزیزان قرار دادیم. شما میتوانید در قسمت پایین با لینک مستقیم کتاب را دانلود کنید و برای دوستان خود بفرستید.

همچنین شما عزیزان میتوانید در بخش دانلود کتاب ، به آرشیو رایگان کتاب های موفقیت دسترسی داشته باشید.


نام کتاب : بیشعوری

نویسنده : خاویر کرمنت

تعداد صفحات : 170

حجم : 2MG

منبع فایل : goodreads

دانلود PDF کتاب بیشعوری

1 نظر
 1. Helencyday می گوید

  سلام

  جایی که من می توانید دانلود کنید خیل رایگان در وب سایت شما?
  اطلاعات رو از حمایت شما. زویل واقعا بهترین برنامه برای حل کد امنیتی است اما من نیاز به جدیدترین نسخه از این.

  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.