irsuccess
مجله آموزشی و انگیزشی موفقیت

آیا شما ذهنیت یک کارآفرین را دارید؟ 7 ویژگی کارآفرینان موفق

ویژگی های یک کارآفرین موفق

احتمالا شما که در حال خواندن این مقاله هستید قصد دارید به دنیای کارآفرینی وارد شوید. ما در این مقاله با عنوان ویژگی کارآفرینان موفق ، قصد داریم شما را با ذهنیت یک کارآفرین آشنا کنیم. اگر میخواهید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید ، این مقاله را از دست ندهید.

کارآفرینان افرادی با افکار و باور و روحیات منحصر به فردی هستند. تفاوت قابل توجهی بین عموم جامعه و کارآفرینان وجود دارد. اما آن چه که موجب این تفاوت شده است به قطع و یقین ، ذهنیت و باور های این افراد است.

ویژگی کارآفرینان موفق- characteristics of an entrepreneur
ویژگی کارآفرینان موفق- characteristics of an entrepreneur

ویژگی های یک کارآفرین

ذهنیت کارآفرینان شامل مجموعه ای از اصول ذهنی است که این افراد طی سال های زندگی، با خود به دوش کشیده اند. اصولی که معمولا در هیچ مدرسه یا مرکز آموزشی نمیتوان آن را یافت و فرا گرفت.

اگر شما میخواهید با این ویژگی ها آشنا شوید ، این مقاله را از دست ندهید.

1. ایمان داشتن

یک کارآفرین ، باید به خود ، توانایی هایش و اهدافش و سیستمی که در حال ساخت آن است، ایمان داشته باشد. ایمان زمانی ایجاد میشود که فرد باور قلبی خود را با اهداف واعمالش همگام کند .

اگر مبارزه ما همراه با ایمان باشد، دو برابر مسلح هستیم.

افلاطون

کارآفرینان موفق ، افرادی هستند که روحیه با ایمان دارند ، و این باعث میشود که همیشه قدم های محکمی در راه اهداف خود بردارند.

2. نقد پذیری

افراد کارآفرین، از این که مورد نقد قرار بگیرند نه تنها نمیترسند بلکه سعی میکنند که نهایت استفاده از انتقاد دیگران را از آن خود کنند.

ویژگی کارآفرینان موفق- نقدپذیری
ویژگی کارآفرینان موفق- نقدپذیری

آنان میدانند که برای پیشبرد اهداف خود لازم است که دائم اشکالات و اشتباهات خود را بهبود سازند . بنابراین به نظرات دیگران توجه میکنند و سعی میکنند که جواب سوال های خود را هر طور شده پیدا کنند.

3.قدرت تصمیم گیری

تبعات تصمیمات کارآفرینان اقلب وسعت زیادی دارد. این به آن معناست که تصمیم آن ها میتواند یک گروه یا یک سازمان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین این افراد به شدت روی تصمیمات خود وسواس شدیدی دارند. آن ها چندین بار تصمیمات خود را بررسی و در صورت نیاز اصلاح میکنند و بعد آن در مرحله اجرا قرار میدهند.

مقاله مرتبط : عادات افراد ثروتمند

کارآفرینان موفق همواره تصمیمات حساب شده ای میگیرند و سعی میکنند از اشتباهات و شکست های گذشته خود در تصمیم گیری های آیندشان بهره ببرند.

4.باهوش و زیرکی

منظور ما از باهوشی و زیرکی ، استعداد خدادادی و انتسابی نیست . بلکه باهوش در این جا به این معناست که فرد کارآفرین تا چه حد میتواند مکان های مناسب برای ماهیگیری کسب و کارش را شناسایی کند.

در عصر فعلی ، رسیدن به اهداف مالی کسب و کار ها دائم در حال پیجیده شدن است .

ویژگی کارآفرینان موفق - باهوشی و زیرکی
ویژگی کارآفرینان موفق – باهوشی و زیرکی

البته نه معنای سخت بودن بلکه به این معنی که راه های رسیدن با اهداف مالی میتواند روز به روز تغییر کند. و این تغییر را فقط رهبران و کارآفرینانی درک میکنند که به خوبی تمرکز روی بازارشان داشته باشند.

کارآفرینان موفق به خوبی فرصت های اطراف خود را شناسایی میکنند و از آن استفاده میکنند.

5.جاه طلبی و بلند پروازی

این ویژگی را میتوان اصل طلایی کارآفرینان موفق دانست. آن ها علیرقم این که همیشه قدم های حساب شده برای کسب و کار خود برمیدارند، سعی میکنند دورنما و چشم انداز بزرگ و جاه طلبانه خود را حفظ کنند و دائم با رویاپردازی آن را برای خود تازه کنند. شاید به دلیل است که کارآفرینان موفق همیشه به رویاهای خود دست پیدا میکنند!

6.خستگی ناپذیری

بسیار مهم است که شما آماده پرداخت هزینه رسیدن به اهداف خود ، باشید. روحیه کاری مضاعف ، ویژگی اصلی اغلب کارآفرینان موفق مثل ایلان ماسک، جف بیزوس و مارک زاکربرگ است. اغلب این افراد به گفته خودشان در هفته بیش از 80 ساعت کارمیکنند!.

و نکته جالب اینجاست که از کار خود لذت میبرند . لذت میبرند ، چون عاشق کارشان هستند و در راه شغل مورد علاقه خود قدم برداشته اند که این باعث شده است که این مقدار کار برای آن ها ، سخت و دشوار نباشد.

اگر میخواهید کار مورد علاقه خود را پیدا کنید این مقاله را از دست ندهید!: پیدا کردن شغل مورد علاقه

7. کامل نبودن!

ما در این مقاله به 7 ویژگی کارآفرینان موفق ، اشاره کردیم. واقعیت اجتناب ناپذیر این است که اکثر صاحبان کسب و کار های بزرگ ، هیچ گاه ادعای کامل بودن ندارند .

علیرقم اینکه این افراد همواره در حال گسترش دانش و تخصص و مهارت خود هستند ، این باور قلبی که آن ها هیچگاه به درجه استادی در حوضه کاریشان نمیرسند را نیز دارند. خیلی این را با کمبود اعتماد به نفس اشتباه میگیرند اما باید به این نکته اشاره کرد که همین باور دلیل عطش بسیار زیاد کارآفرینان موفق برای یادگیری شده است.

مطالعه و یادگیری - کارآفرینان موفق
مطالعه و یادگیری – کارآفرینان موفق

این بود مقاله ویژگی های کارآفرینان موفق . امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و ویژگی کارآفرین های موفق را داشته باشید یا حداقل آن را بدست آورید . به یاد داشته باشید ، تمام ویژگی های بالا ، اکتسابی بوده و شما نیز میتوانید با مطالعه و تمرین ، به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.